CanSevaL - Board
Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.

Çalışan annenin rehberi

Nach unten

Çalışan annenin rehberi Empty Çalışan annenin rehberi

Beitrag  Derya Do Feb 05, 2009 5:56 pm

Çalışan annenin rehberi

Çalışan anne olmanın zorluklarını biliyoruz fakat bu hayata küsmek anlamına gelmiyor.

Anneli in ilk yılları bir kadının kendine en az dikkat etti i dönemdir.

Fakat çalışmak niyetindeyseniz, yüzünüzde elma püresi artıklarıyla, saçınız başınız da ılmış bir halde ofise gidemezsiniz. O yüzden işe başlamadan birkaç gün önceyi tamamen kendinize ayırın ve tepeden tırna a kişisel bakımınızı yaptırın. Unutmayın ki çalışan bir kadın içinde bulundu u sosyal çevreye göre dış görünüşüne özen göstermeli.

Bu noktada zamanlama yetene inizi devreye sokun. Hiçbir şeyi kafanıza yazmayın, yanınızda daima her ayrıntıyı not aldı ınız küçük bir not defteri bulundurun. Günlük işleriniz, randevularınız, alışveriş listeniz hepsi bu defterde olsun.

Ofisteki işlere dalıp çocu unuzu unutmayın. Gün içinde evi arayıp bakıcıyla konuşun, bebe inize sesinizi duyurun, işyeriniz eve yakınsa ö le tatilinde eve u rayın.

Di er çalışan annelerle ba lantı kurun

Kaygılarınızı, sıkıntılarınızı di er sizin gibi çalışan annelerle paylaşın. Bu davranış dünyada tek başınıza olmadı ınızı ve sizin gibi kişiler oldu unu hatırlatacaktır.

Yardım istemekten çekinmeyin

Bebe inizin sorumlulu unu tek başınıza üstlenmeyin her şeyi eşinizle paylaşın. Ayrıca annenizden ve kayınvalidenizden de yardım isteyebilirsiniz.
Tecrübeli-Üye

Anzahl der Beiträge : 247

Nach oben Nach unten

Befugnisse in diesem Forum
Sie können in diesem Forum nicht antworten